Wat doe je normaal gesproken met een asielkat? Nou ehh, goed voor zorgen. En herplaatsen natuurlijk. In 2019 verlieten onze kattelijke gasten na gemiddeld eenendertig dagen het asiel. Eenendertig dagen gevuld met wennen aan de nieuwe omgeving, eten, drinken, kattenbakbezoek, knuffelen, dierenartsbezoek, entertainen van klanten, spelen en veel slapen (het blijven wel katten natuurlijk). En doordat die maand bij ons behoorlijk gevuld is met nieuwe ervaringen, vliegt ie als het ware om. Denken we tenminste.
Nieuwe prikkels
Maar wat nou als een asielkat langer bij ons gaat verblijven? Want dat gebeurt ook. Doordat ze medisch nog niet in orde zijn. Of doordat we in die maand de gebruiksaanwijzing nog niet helemaal konden ontcijferen. Dan moeten we naast de routine die katten graag zien in hun dag en nacht ook nieuwe prikkels en uitdagingen gaan aanbieden. Voor de een wat meer dan de ander…
Gebruiksaanwijzing
Poes Kitty is van de “wat meer” categorie. Haar verblijf bij ons begon eind augustus vorig jaar, toen ze met haar gezin binnenkwam. Kitty’s gebruiksaanwijzing is lang en geschreven in het cyrillisch. Aan onze kattenverzorgsters Marlies en Eline de taak om die te ontcijferen.
Wat blijkt: Kitty is de katten-versie van een Mechelse herder. Ze heeft een enorme drive, ze wil leren, ze wil bewegen máár heeft ook begrenzing nodig want snel overprikkeld. En dan hangt ze in je schoen (of een willekeurig ander dichtstbijzijnd lichaamsdeel). De oplossing: beperkte toegankelijkheid voor klanten, strikte regels voor onbeheerst gedrag en clickertraining voor geestelijke uitdaging. In de video hieronder de huidige stand van zaken, een bijzondere co-productie van Marlies & Eline & Kitty!
En Kitty doet ook volop mee in de weddenschappen rond Wie is de Mol? Is het Rob? Of toch Nathan? Bekijk snel de video!
Voor mensen die interesse in Kitty hebben, ook na het lezen van haar volledige karakterbeschrijving: neem alstublieft per e-mail of telefonisch contact op met het asiel, dan gaan we graag samen met u haar gebruiksaanwijzing doornemen.
Let op! Onze dierenopvang is op dit moment tot nader bericht gesloten voor bezoekers in het verlengde van de aangescherpte overheidsmaatregelen om verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen. Heeft u interesse in een van onze dieren, dan kunt u ons mailen of bellen. Wij hopen op uw begrip hiervoor. Lees hier het volledige bericht.
Laatste blog & nieuws
Komt een konijn bij de dokter…
Een konijn dat niet eet of stil in een hoekje zit: het lijkt iets kleins dat vanzelf wel overgaat, maar niets is minder waar. Snel ingrijpen kan het verschil betekenen tussen leven en dood. Konijnen zijn meesters in het verbergen van pijn. Daarom is het belangrijk dat je als verzorger of eigenaar signalen herkent en op tijd in actie komt. Lees het artikel vol interessante tips om je konijnen gezond te houden.
Leer dieren tekenen als een echte cartoonist!
Recordbedrag voor asieldieren bij de Christmas Challenge
Op deze laatste dag van januari kijken we nog één keer terug naar 2025. We eindigden het jaar met de Christmas Challenge. Dat leverde de asieldieren in totaal maar liefst €26.617 op! Deze geweldige opbrengst kwam tot stand door vele donaties èn door Stichting DierenLot die bijna alle bijdragen verdubbelde. We zijn dankbaar en voelen ons enorm gesteund door alle donaties die vaak ook gepaard gingen met hartverwarmende woorden.

