Banoffee is een kleine poes die geen geluk heeft gehad in haar jonge leven. Ze komt bij ons binnen na een aanrijding en al snel merken we dat haar achterkant het niet meer doet. Ze kan niet staan en ligt er zielig bij. Snel rijden we naar de dierenarts om haar na te laten kijken. Het oordeel is niet gunstig: van haar ene poot blijkt het bovenbeen lelijk gebroken aan de andere kant is haar bekken stuk.
Complexe operatie
De dierenarts legt ons twee opties voor. De eerste: opereren. Maar de operatie is specialistenwerk en de geschatte kosten doen ons duizelen: bedragen van rond de vierduizend euro worden genoemd. De andere optie is om haar te laten inslapen. Met beide opties kan ik eigenlijk niet leven. Vierduizend euro is echt heel veel geld en dan weten we nog niet zeker of ze het zal halen. Maar inslapen vind ik ook geen optie. Banoffee (zoals wij haar genoemd hebben) is jong, super lief en toont zoveel levenslust. Na intensief overleg met verschillende dierenartsen wil AniCura Dierenkliniek Rijngeest proberen om de operatie uit te voeren. Zij schatten hun kosten op €1000. Dat is nog steeds heel veel geld maar klinkt toch een stuk beter dan €4000. Ik durf de gok te wagen en de volgende dag wordt Banoffee geopereerd.
Drie poten
In spanning wacht ik op het verlossende telefoontje. De operatie is geslaagd. Haar achterpoot zal ze moeten missen en in haar bekken zit een schroef, maar ze zou hier goed mee moeten kunnen leven. Mits ze zelf kan plassen. Niemand weet zeker of de zenuw die langs haar blaas loopt is beschadigd. Een blaasverlamming zou het gevolg zijn en daar zou ze niet mee kunnen leven. Dan zou alles voor niets zijn geweest.
Een dag na haar operatie halen we de kleine Banoffee op. Ze ondergaat alles heel dapper. Als ik ‘s avonds bij haar langsloop ligt ze heerlijk te knorren. Ze geeft me een likje over mijn handen en haar neusje drukt ze tegen mij aan. Mijn hart smelt. Met bemoedigende woorden zeg ik tegen haar. “Kom op meisje, je kan het”. Ze probeert al wat te staan, maar dat is nog te zwaar voor haar. En dat is ook nog zeker niet belangrijk. Ze krijgt nog wat extra lekker blikvoer en een knuffel voordat het licht uitgaat.
Herstel
Een paar dagen later krijg ik goed nieuws: Banoffee heeft geplast en gepoept, op de kattenbak! Bekijk in onderstaande video hoe ze slechts enkele dagen na haar operatie al op haar drie poten staat. We zijn er nog niet, maar dit is heel positief. De kostenteller is iets minder positief en staat inmiddels op €1200, wat naar verwachting verder op zal lopen tot zo’n €1400. Banoffee is het meer dan waard.
Wij zullen ons tot het uiterste inspannen voor een goed verder herstel van Banoffee. Wilt u ons helpen de kosten te dragen? Klik dan hier. Elke bijdrage is welkom!
Laatste blog & nieuws
Save the Date: 19 april Paas Bake Sale
Op de middag vóór Pasen kun je bij ons terecht voor heerlijke zelfgebakken lekkernijen! De volledige opbrengst gaat naar de asieldieren. Je kunt je ook opgeven als bakker – je bepaalt zelf wat je maakt. Zo help jij de asieldieren met jouw bakkunsten. Klik snel verder voor meer informatie en aanmelden.
Kom je shoppen in ons winkeltje?
Wij verkopen voerbakken, mandjes, tuigjes, speelgoed, vervoerskorfjes, te veel om op te noemen. Allemaal tweedehands maar in prima staat. Ook verkrijgbaar: handgemaakt speelgoed voor honden en katten, tassen, boeken en een prachtige verjaardagskalender en wenskaarten. Het bedrag van je aankoop geldt als donatie aan onze asieldieren!
Spelen voor katten: leuk èn belangrijk!
Spelen is voor katten niet alleen leuk, maar noodzakelijk. Sterker nog, katten die nooit kunnen spelen lopen meer risico op gedragsproblemen en depressie. Het spelen biedt ontspanning, uitdaging en verrijkt hun natuurlijke gedrag. Na dit artikel van dierentrainer Eline ga je geheid aan de slag met die speelhengel, kickeroo en voerpuzzel!