Met pensioen: Marian ging van de klas naar de katten

Categories
Nieuws

Wie ben je zonder je betaalde werk? Die vraag stond centraal in het magazine van FNV Senioren. Marian Castenmiller weet het antwoord wel! Zij is vrijwilliger bij onze asielkatten en stuurde haar verhaal in. Het werd met enkele anderen uitgekozen voor publicatie.

“Samen met de katten ontspan ik en weet: dit is echt genieten. Dit is mijn pensioen.”

Vrijwilliger Marian Castenmiller

Lees het verhaal van Marian hieronder of direct op de website van FNV Senioren.

‘Mijn werk was het allerbelangrijkste in mijn leven – althans, dat vond ik toen. Ik stond voor de klas, had het leuk met de leerlingen en mijn collega’s. Ik werkte op school en thuis, ik werkte door de week en in het weekend en dat was prima. En toen kwam daar het pensioen.

Opeens had ik zeeën van tijd, die ik zelf kon en mocht indelen. Wat zou ik daar nu eens mee doen? Die vraag werd al snel beantwoord. Wilde ik vrijwilliger worden in het dierenasiel? Ja, waarom niet, ik zie mijzelf wel als een dierenvriend. Dus ging ik aan het werk bij de katten. Katten eten geven, waterbakjes verversen, kattenbakken schoon maken. Pittig werk, zeker op mijn leeftijd. Maar daarna, op de grond zitten tussen de katten. Tussen de katten? Onder de katten! Van alle kanten komen ze naar je toe, willen aangehaald worden, willen knuffelen en op schoot zitten.

Met een diepe zucht rollen ze zich op mijn schoot, kijken je nog eens aan en vallen dan in slaap. Wat hen betreft de hele ochtend. En ik? Ik zit erbij en ontspan. Denk na over mijn werkzame leven, denk na over het leven van vandaag of denk helemaal niets. Samen met de katten ontspan ik en weet: dit is echt genieten. Dit is mijn pensioen.’

Marian Castenmiller (69)

Marian Castenmiller werd na haar pensioen vrijwilliger bij de asielkatten van Dierentehuis Stevenshage in Leiden.
Marian met kat Koetje in de quarantaine-afdeling van het asiel.

Laatste blog & nieuws

Nieuws
19 april 2026

Help de dieren deze week met jouw digitale collectebus

Komende week is het collecteweek! Terwijl onze collectanten langs de deuren gaan, kun jij ook meedoen, gewoon vanuit huis. Maak in 1 minuut je eigen online collectebus en deel ‘m met vrienden, familie of collega’s via WhatsApp of social media. Samen maken we het verschil voor de asieldieren! Klik hier om je digitale collectebus aan te maken.

Video
12 april 2026

Kleuterjuffen tussen de asieldieren

De kleuterklassen van basisschool De Stevenshof gingen onlangs aan de slag met het thema beestenboel. En als je aan dieren denkt èn in de Stevenshof bent, dan is Dierentehuis Stevenshage natuurlijk om de hoek! Vijf leerkrachten kwamen langs en namen een prachtige video op om ‘hun’ 125 kleuters te laten zien hoe het werkt in een asiel. Op school gingen de kinderen aan de slag met hun zelfgebouwde ‘asiel’!

Nieuws
31 maart 2026

Voorjaarskriebels met de nieuwe Beestenbende

We gaan de lente in met een frisse nieuwe editie van ons asielblad Beestenbende! Met coverkoppel Gizmo & Zazu en veel nuttige EHBO-tips voor je huisdier. Je leest over Kittens Kiezel, Kei en Pebble, die samen met hond Bikkel in verzwakte toestand bij ons binnenkwamen en na intensieve zorg allemaal een eigen gouden mandje vonden! Je maakt kennis met kattenverzorger Julia èn natuurlijk met onze geweldige asieldieren die hun favoriete voorjaarsklusjes delen!

© Copyright 2026 Dierentehuis Stevenshage Leiden | Website door Webmazing
Doneren