Ik vind het een eer om onderdeel uit te maken van Team Stevenshage. Al lijken we soms meer een familie dan een team, compleet met gekissebis, geharrewar, plagerijen en practical jokes. Maar ook omdat we altijd voor elkaar klaar staan en onvoorwaardelijk loyaal zijn. Af en toe hebben we een familiebijeenkomst personeelsavond en afgelopen dinsdag is dat ook weer het geval.
Het is een zogenaamde Voeten-op-Tafel bijeenkomst (lees: pizza-avond) met het bestuur van onze stichting. Even uitleggen: Dierentehuis Stevenshage wordt beheerd door de Stichting Dierentehuizen voor Leiden en Omstreken (SDLO). Het vaste personeel is in dienst van de stichting en de stichting heeft een bestuur dat bestaat uit vrijwilligers.
De kernwaarden van Stevenshage
Zo’n avond is niet alleen voor de gezelligheid – we bespreken ook serieuze asielzaken. Ditmaal is dat het Stevenshage DIN. Het wat? Het DIN. DIN staat voor Doel Inspanningen Netwerk. Het geeft visueel weer wat onze doelen zijn en hoe we die denken te gaan bereiken. Klik hier of op de afbeelding hieronder om ons DIN in te zien. De onderste laag is het fundament. Daarin staat wat we in de afgelopen jaren met z’n allen al hebben volbracht. Het DIN bevat ook onze kernwaarden, zoals dier- en mensvriendelijkheid, integriteit en duurzaamheid.
Hekel aan rollenspellen
Samen met Mariëlle hebben Syl en ik de avond voorbereid. Van tevoren loopt iedereen een beetje te vissen wat ze kunnen verwachten, naast pizza. De meeste collega’s hebben een hartgrondige hekel aan rollenspellen. We bedenken dus een fictief scenario van rollenspel, verkleedkleren en ander leuks om iedereen een klein beetje op stang te jagen. Een beetje plaaggeest is ons niet vreemd.
In werkelijkheid hebben we – in het diepste geheim – korte teksten over alle collega’s en bestuursleden geschreven, met daarin wapenfeiten die hij of zij concreet tot stand heeft gebracht. Die teksten verberg ik stilletjes door het hele asiel tijdens het pizza eten. Die moeten de medewerkers en bestuursleden in een speurtocht door het hele asiel terug zien te vinden. Geen voeten op tafel dus. Ieder leest zijn of haar tekst ter plekke in de groep voor. Het zijn stuk voor stuk lovende teksten. Zowel het personeel als het bestuur vervullen vol enthousiasme hun taak en nog veel meer dan dat.
Het ándere Team Stevenshage
Na afloop gaan we nog even wat drinken in de kantine. Voor iedereen ligt er als verrassing en goedmakertje voor al ons gejok een mooi ingepakte doos ‘chocola’ op tafel. Allemaal tegelijk uitpakken! Eén voor één komen er blanco kartonnen dozen tevoorschijn en als die open gaan: verrassing! Vanaf canvas kijkt dat ándere Stevenshage team ons aan: Norah, Teun, Kiki, Trip, Aybo, Miezelien, Amstel en Jessie. Prachtige portretten van onze dieren, subliem getekend door Maarten Wolterink. Bekijk alle portretten hieronder.
Nu iedereen ziet wat de reden is voor onze waarheidsverdraaiingen wordt Mariëlle, Syl en mij ruimhartig vergiffenis geschonken – een pak van ons hart, want we voelen ons echt schuldig. De rest van de week moeten we het nog wel een paar keer horen, maar dat nemen we op de koop toe.
En zo wordt een avond waarnaar met enige twijfel werd uitgekeken tot een avond waarop met veel plezier wordt teruggekeken.








Bovenstaande portretten zijn gemaakt door Maarten Wolterink. Samen met zijn zoon Rolf tekent hij ook uw dier op een herkenbare en artistieke manier. Bekijk hun werk via Rolf & Maarten Dierenportretten en kies een van de twee tekenaars voor de stijl die u het meest bevalt. Met de beste foto’s die u kunt leveren gaan Rolf of Maarten dan aan de slag. Neem via maarten@mwcartoons.nl contact met hen op voor de mogelijkheden en prijzen.
Laatste blog & nieuws
25 jaar Sylvia bij Dierentehuis Stevenshage!
Deze maand is onze collega Sylvia 25 jaar in dienst bij Dierentehuis Stevenshage! Als plaatsvervangend beheerder èn dierverzorger is ze al een kwart eeuw een onmisbare kracht in ons team. We zijn dankbaar dat ze zich al zo lang met hart en ziel inzet voor mens en dier, en trots dat ze dat bij Stevenshage doet!
Kledingcontainers leveren de dieren €2.500 extra op!
Op ons terrein staan vier grote oranje textielcontainers. Voor elke kilo bruikbaar textiel ontvangen wij via Stichting DierenLot een vergoeding. Onze recordopbrengst van maar liefst 17.050 kilo textiel van afgelopen jaar blijkt goed voor een top 3-notering, die Stichting DierenLot beloont met nog eens €2500 extra voor de asieldieren!
Succesvolle IJsjesdag bij winkelcentrum Stevenbloem
We kijken terug op een gezellige IJsjesdag afgelopen zaterdag 12 juli bij Winkelcentrum de Stevensbloem in Leiden! Veel wijkbewoners kwamen langs ons kraampje. Behalve veel mooie verhalen, knuffels met viervoeters en heerlijke ijsjes, leverde deze dag maar liefst €275 op voor de asieldieren!